Jak nazywają się poszczególne rocznice ślubu?


Niewiele osób ma świadomość, że każda rocznica ślubu ma swoją unikalną nazwę, która jest związana z materiałem. Temat jest szczególnie interesujący dla osób, dla których ważna jest symbolika. 

Rodzaje nazw rocznic ślubu

Są to osoby starsze i młodsze, wiek tak naprawdę nie ma znaczenia. Ciężko jest zapamiętać jakie są rocznice ślubu, ponieważ jest ich dosyć sporo, ale w internecie można znaleźć wszystkie bez żadnego problemu. Rocznice ślubu określane są również mianem godów małżeńskich. Historia nazw rocznic ślubu zaczyna się w 1922 roku, czyli 99 lat temu. Za stworzenie pierwszych ośmiu nazw rocznic odpowiada amerykańska pisarka Emily Post. Stworzyła nazewnictwo dla rocznic: 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 oraz 75. Emily doskonale orientowała się w temacie dobrego wychowania oraz etyki. Można wręcz powiedzieć, że była wzorem do naśladowania. Nazwy, które wymyśliła Emily zdobyły bardzo dużą popularność w Ameryce, a w niedługim czasie zawędrowały także do Europy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że każda nazwa jest przemyślana i ma związek z jakimś materiałem lub kruszcem. Ma ona przedstawiać etap, na którym znajduje się obecnie małżeństwo. Im wyższa rocznica, tym wytrzymalszy jest materiał. Pierwsza rocznica ślubu to określana jest jako papierowa, druga – bawełniana, trzecia – skórzana, czwarta – kwiatowa, piąta – drewniana, Szósta rocznica ślubu jest cukrowa, siódma – wełniana, ósma – spiżowa, dziewiąta – blaszana, dziesiąta – cynowa, jedenasta – stalowa, dwunasta – płócienna, trzynasta – koronkowa, czternasta – kości słoniowej, piętnasta – kryształowa, dwudziesta – porcelanowa, dwudziesta piąta – srebrna, trzydziesta – perłowa, trzydziesta piąta – koralowa, czterdziesta – rubinowa, czterdziesta piąta – szafirowa, pięćdziesiąta – złota, pięćdziesiąta piąta – szmaragdowa, sześćdziesiąta – diamentowa, sześćdziesiąta piąta – żelazna, siedemdziesiąta – kamienna, siedemdziesiąta piąta – brylantowa, osiemdziesiąta – dębowa. 

Dojrzewanie miłości

Wspólne mieszkanie i przebywanie ze sobą umacniają więzi, a miłość cały czas dojrzewa. Warto pamiętać, żeby pracować nad związkiem już od pierwszego dnia małżeństwa. Niestety ludzie często zaniedbują swoje drugie połówki, które doceniają dopiero po stracie, gdy jest już za późno. Uczucia powinny być pielęgnowane, ponieważ w innym wypadku mogą bardzo szybko zniknąć. Gorsze chwile mogą się zdarzyć każdemu, ale sztuką jest rozumieć swoje błędy i wyciągać z nich wnioski. Złote gody obchodzą małżeństwa w 50 rocznicę ślubu. Warto podkreślić, że w Polsce żyje stosunkowo dużo małżeństw, które obchodziły już złote gody. Jest to budujące, ponieważ oznacza, że można jeszcze w dzisiejszych czasach stworzyć trwały związek oparty na miłości i zaufaniu. Nazwy rocznic ślubu mogą też niektórych zainspirować i podsunąć pomysł na prezent. Należy mieć na uwadze, że zdecydowanie bardziej w pamięci zapadają prezenty przygotowane ręcznie, na które trzeba było przeznaczyć trochę czasu. Ciekawym prezentem na pierwszą rocznicę ślubu będzie album ze wspólnymi zdjęciami. Na czwartą rocznicę ślubu idealnie pasować będą kwiaty.