Wódka na wesele. Odpowiednia ilość ma duże znaczenie


Zakup wódki na wesele jest czymś oczywistym. Mało jest wesel bez alkoholu, to jednostkowe sytuacje. Nawet jeśli para młoda nie preferuje mocnych alkoholi, wódka na weselu musi się pojawić, bowiem wielu gości weselnych tego oczekuje. Ile wódki trzeba na wesele? Jaką kupić? Gdzie kupować, by nie przepłacić? 

Odpowiednia ilość wódki na wesele

Zawsze trzeba kupować wódkę tak, by po weselu trochę jej zostało. Zbyt mało wódki na wesele to duży błąd. Goście z pewnością bowiem nie będą zadowoleni, jeśli wódka w trakcie wesela się skończy. Owszem, niektórzy wybiorą jako alternatywę inne alkohole – wina, likiery czy nawet piwo. Pozostanie jednak niesmak związany z brakiem wódki. Z drugiej strony jednak zakup zbyt dużej ilości wódki na wesele to też duży błąd, bowiem nie wiadomo, co z taką pozostałą wódką zrobić. Część można oczywiście przeznaczyć na poprawiny czy nawet rozdać, jednak jeśli mimo tego pozostanie sporo butelek, trzeba będzie się ich jakoś pozbyć. Wiele par po weselu próbuje taką pozostałą wódkę po prostu sprzedać, by odzyskać pieniądze. To dobry pomysł, jednak można też znaleźć inne rozwiązanie tego problemu.

Wódkę warto kupować tam, gdzie można ją zwrócić

Wiele sklepów i hurtowni z alkoholami sprzedaje wódkę na weselę na specyficznych zasadach. Z kupującymi ustalają po prostu, że pozostałą po weselu wódkę będą mogli z powrotem do sklepu czy hurtowni oddać. Nie zawsze jest ona przyjmowana w cenie wcześniejszej sprzedaży, taka opcja jednak i tak jest warta polecenia, bowiem likwiduje problem związany z tym, co zrobić z pozostałą wódką. 

Jaką wódkę kupić? 

Ile potrzeba wódki na wesele to ważne pytanie. Nie mniej istotne jest jednak inne: jaką wódkę kupić? Na pewno złym pomysłem jest kupowanie wódki jednego gatunku, tym bardziej jeśli jest to tania wódka. Warto zadbać o dobre zaopatrzenie w alkohol na weselu i zdecydować się na zakup choć 2-3 gatunków. Ci, którzy nie chcą, by na weselu pito przede wszystkim wódkę, mogą kupić trochę butelek jakiegoś niebanalnego alkoholu. Sporo gości weselnych – nawet ze zwykłej ciekawości – zdecyduje się zamiast wódki pić właśnie ten. . Działając w ten sposób, można mieć pewność, że więcej wódki zostanie, co więcej, goście będą bardziej zadowoleni z alkoholu. 

Ile wódki na wesele? 

Najlepszy przelicznik to jedna półlitrowa butelka wódki dla jednego gościa weselnego. Oczywiście niepełnoletni wódki nie dostaną, podobnie dzieci. Część gości po nią nie sięgnie ale – jeśli już – to na pewno nie po całą butelkę. Nie oznacza to jednak, że sporo wódki po weselu zostanie, bowiem przecież będę jeszcze poprawiny, co więcej, wielu gościom trzeba będzie dać wódkę w charakterze prezentu. 

Jeśli wśród gości weselnych przeważać będą osoby, które wódki nie preferują, można kupić jej nieco mniej. Jeżeli wśród gości weselnych będzie też sporo osób preferujących inne alkohole, można przyjąć inny przelicznik. Najlepszy w tej sytuacji to pół litra wódki na każdą parę, która będzie na weselu. Kupując wódkę w tych ilościach, można mieć pewność, że na weselu jej nie zabraknie, po weselu zaś zbyt wiele nie pozostanie.