Idealne podziękowanie dla gości weselnych – cukierki ślubne


Dni poprzedzające ślub i wesele bywają bardzo stresujące, zwłaszcza dla przyszłej młodej pary lub dla organizatorów ceremonii. Każdemu zależy na tym, żeby przebiegała ona bez żadnych zakłóceń, w sympatycznej atmosferze, tak aby zaproszeni na nią goście wspominali wydarzenie pozytywnie przez wiele długich lat. Tradycją stało się wręczanie osobom przybyłym na uroczystość drobnych upominków będących podziękowaniem za wspólnie spędzony czas.

Cukierki dla gości weselnych – idealny pomysł na wyrażenie swojej wdzięczności

Rozdawanie ślubnych upominków na pewno nigdy nie wyjdzie z mody. Jest to bardzo miły gest, poprzez który para młoda chce okazać swoją wdzięczność. Prezenty mogą być różne, ale dużą popularnością cieszą się cukierki ślubne. Prawie każda osoba uwielbia słodycze, a spersonalizowane sprawdzą się idealnie jako pamiątka po ważnym wydarzeniu.

Cukierki dla gości weselnych mogą mieć różne formy i smaki. Popularne są tradycyjne krówki, cukierki czekoladowe, owocowe, z nadzieniem, draże, landrynki itp. Oczywiście muszą być one odpowiednio przygotowane, tzn. zawinięte w specjalne papierki, które będą zawierały motywy nawiązujące do wesela, podziękowania lub śmieszne wierszyki. 

Słodycze takie zapakowane są w pudełka ozdobne, w słoiczki z naklejkami nawiązującymi do charakteru wesela lub w specjalnych torebkach z papieru. Wszystkie te opakowania przewiązane powinny być ozdobnymi wstążkami lub sznurkami i zawierać napisy takie jak imiona państwa młodych, datę ślubu oraz romantyczne sentencje lub podziękowania w formie zabawnych wierszyków.

Jak podać cukierki podczas wesela?

Gościom weselnym cukierki można podać na kilka sposobów. Jednym z nich jest rozdawanie tych słodyczy pod kościołem lub pod urzędem. Można je również postawić w dużych misach na każdym stole na sali weselnej. Z takich słodyczy najbardziej ucieszą się najmłodsi uczestnicy imprezy, którzy na pewno nie poprzestaną na jednym cukierku. Słodycze takie można ułożyć również w niewielkich woreczkach, obok każdego nakrycia.

Cukierki ślubne ofiarowane gościom stały się nieodłącznym atrybutem wszystkich wesel. Spowodowane jest to nie tylko modą, ale również chęcią wyrażenia wdzięczności gościom za wspólnie spędzony czas. Można je również wykorzystać na długo przed ceremonią, dołączając je do zaproszeń dla gości. Cukierki takie, w postaci zaproszenia, prezentować powinny na etykietach datę i miejsce ceremonii oraz imiona wybranków. Cukierki takie, zapakowane w kolorowe woreczki lub inne, przezroczyste opakowania wyglądać będą niezwykle elegancko.

Jak jeszcze można wykorzystać cukierki na wesele?

Cukierki, które maja na etykietkach motyw przewodni ślubu, można również wykorzystać w trakcie przyjęcia weselnego. Będą one efektownymi elementami dekoracji, które sprawdzą się podczas sesji z fotografem. Powinny współgrać z oprawą estetyczną całej sali, w której odbywać się będzie przyjęcie. Można je wykorzystać również przy specjalnym stole ze słodyczami i ciastami lub estetycznie ułożyć na barze, tak aby przyciągały uwagę gości.